W piątek 29 kwietnia o godzinie 19. w sali widowiskowej Myśliborskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert promujący płytę zatytułowaną „W Promieniach Miłosierdzia”, zrealizowaną w MOKowskim studiu nagraniowym przez siostry Zgromadzenia Zakonnego Jezusa Miłosiernego w Myśliborzu.
Siostry tworzące zespół, który nagrał ten piękny album zawierający 20 utworów o tematyce sakralnej, tym razem wystąpiły na żywo, prezentując na scenie część materiału zamieszczonego na płycie.
Warto w tym miejscu podkreślić niezwykle wysoki poziom muzyczny – zarówno wokalny, jak instrumentalny – zaprezentowany przez siostry podczas koncertu.
Jednak część muzyczna, mimo iż oczywiście najważniejsza, nie była jedynym elementem tego niezwykłego wydarzenia.
Zgromadzona na widowni publiczność mogła także obejrzeć film o historii myśliborskiego Sanktuarium, w którym kilka scen poświęcono również nagrywaniu albumu „W Promieniach Miłosierdzia”.
Kolejną atrakcją tego wieczoru był konkurs dla publiczności, którego pytania dotyczyły informacji zawartych w prezentowanym wcześniej filmie – nagrodami w konkursie były płyty.
Prowadząca koncert siostra Kornelia serdecznie podziękowała Myśliborskiemu Ośrodkowi Kultury – a szczególnie gorąco naszemu akustykowi Piotrowi Siewrukowi – za profesjonalną pomoc w realizacji albumu oraz umożliwienie prezentacji jego fragmentów na scenie.
Na zakończenie publiczność została zaproszona do foyer na słodki poczęstunek – była to także okazja do podzielenia się na gorąco swoimi wrażeniami z tego wyjątkowego koncertu.

Płyta sióstr Zgromadzenia Zakonnego Jezusa Miłosiernego – „W Promieniach Miłosierdzia” jest do nabycia w myśliborskim Sanktuarium przy ulicy Bohaterów Warszawy 77.

Tekst – Jacek Włosek
Zdjęcia – Zbigniew Fatyga

Skip to content