„LAURY MYŚLIBORSKIE” WRĘCZONE

Podczas Spotkania Noworocznego zorganizowanego przez Burmistrza Myśliborza, pana Piotra Sobolewskiego, które odbyło się 24 stycznia w sali widowiskowej Myśliborskiego Ośrodka Kultury, wręczone zostały „Laury Myśliborskie”.
Jest to nagroda przyznawana w naszym mieście od lat firmom, instytucjom, organizacjom i osobowościom, charakteryzującym się największą aktywnością i inicjatywą w poszczególnych dziedzinach oraz promującym naszą gminę poza jej granicami.
Do nagrody „Laura Myśliborskiego” za rok 2019 bez podziału na kategorię nominowani zostali:

  1. Firma Maldrobud,
  2. Firma STB Cezary Skwarna,
  3. Firma Eko-Myśl,
  4. Komenda Hufca ZHP Myślibórz,
  5. Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń”,
  6. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Myśliborzu,
  7. Reprezentant Polski w koszykówce, myśliborzanin – Adam Hrycaniuk,
  8. Ogólnopolskie Zawody Spinningowe na Jeziorze Myśliborskim – Puchar Kongera,
  9. 40. Jubileuszowe Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Autorów i Kompozytorów Piosenki „SMAK” im. Jonasza Kofty,
  10. Niezwykłe odkrycie archeologiczne (pisanka-grzechotka) i związana z nim konferencja naukowa.

Spośród tych 10 nominacji, Kapituła „Laura Myśliborskiego” przyznawanego przez Burmistrza Myśliborza, w skład której wchodzą laureaci z lat poprzednich, w wyniku głosowania postanowiła przyznać te prestiżowe nagrody w sposób następujący:

W kategorii SFERA ŻYCIA GOSPODARCZEGO „Laur Myśliborski” otrzymała Firma Eko-Myśl.
Firma ta powstała w 1999 roku. Pierwotnie głównym polem jej działania było zarządzanie składowiskiem odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne, zlokalizowanym w miejscowości Dalsze. Dzięki licznym inwestycjom firma rozszerzyła działalność o zbiórkę odpadów komunalnych oraz przemysłowych, sortowanie i mechaniczno-biologiczne przetwarzanie odpadów. Od 2015 roku Spółka posiada status Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych, aktualnie zatrudnia około 120 osób. Firma Eko-Myśl wraz z Gminą Myślibórz wybudowała świetlicę wiejską w miejscowości Dalsze, będącą miejscem spotkań i wypoczynku dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także pełniącą funkcję edukacyjną w zakresie ekologii i ochrony środowiska.

W kategorii SFERA KULTURALNO - OŚWIATOWO -  TURYSTYCZNA „Laur Myśliborski” został przyznany Stowarzyszeniu „Pomocna Dłoń”.

Jest to Stowarzyszenie Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych, powstałe w 2002 roku i od tego czasu działające bardzo aktywnie i efektywnie na obszarze całego powiatu myśliborskiego. Działalność Stowarzyszenia opiera się na pracy społecznej wszystkich jego członków, funkcję Prezesa pełni aktualnie pani Katarzyna Mazur-Kowalewska. Najważniejszym celem  działalności Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” jest wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych, pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej oraz wspieranie ich rodzin.
Stowarzyszenie od lat realizuje program rehabilitacji ruchowej i terapii integracji sensorycznej dla niepełnosprawnych mieszkańców naszej Gminy (ze szczególnym uwzględnieniem dzieci). Działania „Pomocnej Dłoni” mają również charakter integracyjny i wolontariacki, czego przykładem może być realizacja projektu „Niepełnosprawni na rowery”, czy akcja Masz Głos pod hasłem „Wolontariat Zmienia Świat”. 

W kategorii WYDARZENIE, GRUPA LUB OSOBOWOŚĆ „Laur Myśliborski” trafił do Myśliborskiego Ośrodka Kultury za organizację 40. Jubileuszowego Ogólnopolskiego Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów Piosenki „SMAK” im. Jonasza Kofty.

W dniach 17-19 października 2019 roku właśnie w MOKu odbyła się ta niezwykła impreza, zorganizowana przez pracowników tej placówki. Zarówno na scenie, jak i w roli konsultantów oraz jurorów wystąpili najwybitniejsi polscy artyści – kompozytorzy, autorzy tekstów, muzycy i wykonawcy: Zbigniew Zamachowski, Piotr Bukartyk, Andrzej Szęszoł, Aleksandra Szęszoł, Agata Gałach, Andrzej „e-moll” Kowalczyk, Krzysztof Heering, Beata Molak, Elżbieta Adamiak, Justyna Holm, Ryszard Poznakowski, Leszek Szopa, Krzysztof Ścierański, Krzesimir Dębski, Monika Załoga, Szymon Jachimek, Krzysztof Kiliański, Jarosław Dzień, Andrzej Ciborski  i Krzysztof Kulbiński. Relacje z jubileuszowego „SMAKu” ukazały się w ogólnopolskiej prasie, radiu i telewizji, impreza ta została objęta Patronatem Artystycznym i Honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Wojewody Zachodniopomorskiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, oraz Stowarzyszeń Autorskich. Dodatkowo z okazji 40. myśliborskich „Spotkań” z piosenką autorską wydany został piękny Album i dwie płyty CD podsumowujące całą, bogatą historię „SMAKu”.

Na wniosek Burmistrza Myśliborza przy jednoczesnym poparciu całej Kapituły, przyznano dodatkowy, czwarty „Laur Myśliborski”.

Jego Laureatem – za całokształt dokonań na niwie sportowej oraz promocję Myśliborza – został Adam Hrycaniuk.

Myśliborzanin, absolwent Szkoły Podstawowej nr 3 im. Leonida Teligi, koszykarz znany w całej Polsce, ale także w Europie i na świecie. Grał w zespołach – Asseco Prokom Sopot, Prokom Gdynia, Stelmet Zielona Góra, a obecnie Arka Gdynia. W 2019 roku reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata
w Chinach, gdzie nasza Drużyna Narodowa zajęła świetne 8 miejsce, a Adam Hrycaniuk został drugim w klasyfikacji zbiórek wśród wszystkich polskich zawodników. Wszystkie „Laury Myśliborskie” zostały wręczone laureatom przez Burmistrza Piotra Sobolewskiego i Przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Antczaka.

Nominowanym, a przede wszystkim Tym, którzy otrzymali te prestiżową nagrodę serdecznie gratulujemy. 

Laur19 01
Laur19 02
Laur19 03
Laur19 04
Laur19 05
Laur19 06
Laur19 07
Laur19 08
Laur19 09
Laur19 10
Laur19 11
Laur19 12
Laur19 13
Laur19 14
Laur19 15

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.