III JARMARK BOŻONARODZENIOWY

W piątek i sobotę 13 i 14 grudnia w godzinach popołudniowych i wieczornych na myśliborskim Rynku Jana Pawła II odbył się III JARMARK BOŻONARODZENIOWY, zorganizowany przez Burmistrza Myśliborza, Radę Miejską, Myśliborski Ośrodek Kulturyoraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

W ciągu tych dwóch przedświątecznych popołudni i wieczorów przygotowano dla mieszkańców naszego miasta i okolicznych miejscowości wiele atrakcji i niespodzianek.

W piątek, kwadrans po godzinie 16. oficjalnego otwarcia Jarmarku dokonał Burmistrz Piotr Sobolewski wraz ze swym zastępcą Przemysławem Klityńskim.

Kulminacją tej uroczystej chwili było zapalenie świateł na pięknej, wysokiej choince umiejscowionej w centralnym punkcie rynku i efektowny pokaz fajerwerków. Na świątecznie udekorowanej scenie, w ramach programu artystycznego przygotowanego dla licznie zgromadzonych mieszkańców naszej gminy, kolejno prezentowały się myśliborskie szkoły, przedszkola i sekcje Myśliborskiego Ośrodka Kultury. W tym dniu na scenie zaprezentowały się:

- Przedszkole Publiczne nr 2 im. Misia Uszatka w kolorowym, rozśpiewanym i roztańczonym spektaklu wykonanym przez „Pajacyki” i „Gromadkę Misia Uszatka”,
- Zespół „Hermes Swing” z Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia pod kierownictwem Andrzeja Wachowicza, grający wiązankę przebojów świątecznych i standardów muzyki popularnej,
- Uczennice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Leonida Teligi w kilkudziesięcioosobowym składzie pod kierownictwem Izabeli Kowalskiej, wykonujący efektowne układy choreograficzne, oraz kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki popularnych polskich zespołów,
- Dziewczęce trio gitarowo-wokalne „Suprise Girls” z Zespołu Szkół im. Noblistów Polskich w utworach „A kto wie?” i „Hej ludzie, idą święta”,
- Pary taneczne Klubu Tańca Towarzyskiego „Estera” pod opieką instruktorów Jolanty i Karola Czaczka, prezentujące tańce latynoamerykańskie i standardowe,
- Justyna Biorska oraz Izabela Miąsko ze „Studa Piosenki” prowadzonego w MOKu przez Jacka Wirkowskiego zaśpiewały „A to już święta” i „Przynosimy w noc grudniową”.

W sobotę, w drugi dzień jarmarku zaprezentowały się:
- Przedszkole Publiczne nr 1 „Zielona Dolinka” w przepięknych, wzruszających jasełkach pełnych tańca, śpiewu i recytacji wykonywanych przez przedszkolaki w niezwykłych, pomysłowych kostiumach, spośród których szczególnie efektownie prezentowały się „groźne” diabełki i urocze aniołki,
- Nauczyciele, uczennice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Kusocińskiego pod muzycznym kierownictwem niezawodnego Andrzeja Wachowicza w instrumentalnej, a następnie wokalno-instrumentalnej wiązance najpopularniejszych kolęd
i pastorałek.

Coroczną już tradycją jest zaproszenie przez Burmistrza Miasta Myśliborza wraz z małżonką oraz Andrzejem Sawickim reprezentującym myśliborską Ochotniczą Straż Pożarną, w imieniu Rady Miejskiej wszystkich obecnych na rynku mieszkańców na wigilijny poczęstunek – pierogi, barszcz czerwony i śledzia.
Mimo, iż do namiotu gdzie serwowano te tradycyjne świąteczne potrawy ustawiła się bardzo długa kolejka uczestników jarmarku, świetna i liczna obsługa złożona z członków i sympatyków naszej OSP niezwykle sprawnie wydawała porcje wigilijnego poczęstunku.
Nie zabrakło dla nikogo, a wszystko było gorące (oczywiście poza śledziami) i pyszne, co potwierdza także piszący te słowa.


Oczywiście - podobnie jak w ubiegłych latach - cały myśliborski rynek otoczony był stoiskami oferującymi bardzo szeroki asortyment zarówno różnego rodzaju rękodzieła artystycznego, jak i ozdób świątecznych, stroików, bombek, a także bogaty wybór artykułów spożywczych – tostów, krokietów, pasztecików, racuchów, barszczu, kawy, herbaty i miodów pitnych.
Niektóre stoiska były oblegane przez cały czas trwania jarmarku.
Całości dopełniała, podkreślając jednocześnie niezwykły, radosny nastrój, oprawa muzyczna rozbrzmiewająca na Rynku Jana Pawła II i okolicznych ulicach, a składająca się z kolęd, pastorałek, a także polskich i światowych hitów, które w tym przedświątecznym okresie wszystkim nam poprawiają nastrój.
Podczas myśliborskiego III JARMARKU BOŻONARODZENIOWEGO nie zabrakło także wielu innych, pozaartystycznych atrakcji.
W konkursie na najpiękniej przystrojoną choinkę wzięło udział siedem szkół i przedszkoli z Gminy Myślibórz, a wyniki tej świąteczno-plastycznej rywalizacji ze sceny ogłosili, oraz dyplomy
i nagrody finansowe przyznali – Burmistrz Piotr Sobolewski
i Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Antczak.  

Jury w składzie: Maria Jawor, Dorota Wolanin oraz Alicja Schroeder uznało, iż wyniki tego konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Zespół Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu (po raz trzeci z rzędu – wielkie brawa),
II – Przedszkole Publiczne nr 2 w Myśliborzu,
III – Szkoła Podstawowa w Nawrocku,
IV – Przedszkole Publiczne nr 1 w Myśliborzu,
V – Szkoła Podstawowa nr 2 w Myśliborzu,
VI – Szkoła Podstawowa w Kierzkowie,
VII – Szkoła Podstawowa nr 3 w Myśliborzu.

Wszystkim szkołom i przedszkolom serdecznie gratulujemy.


Mimo bardziej jesiennej, niż zimowej pogody, było świątecznie, radośnie i sympatycznie.
Dlatego już teraz zapraszamy na IV Jarmark Bożonarodzeniowy
w grudniu przyszłego roku.
Do zobaczenia.

 

IMG 2807
IMG 2811
IMG 2812
IMG 2813
IMG 2814
IMG 2815
IMG 2816
IMG 2817
IMG 2824
IMG 2825
IMG 2829
IMG 2837
IMG 2843
IMG 2848
IMG 2853
IMG 2864
IMG 2874
IMG 2879
IMG 2890
IMG 2907
IMG 2908
IMG 2921
IMG 2939
IMG 2940
IMG 2941
IMG 2944
IMG 2948
IMG 2955
IMG 2960
IMG 2965
IMG 2969
IMG 2993
IMG 2995
IMG 2998
IMG 3002
IMG 3014
IMG 3028
IMG 3034
IMG 3036
IMG 3038
IMG 3072
IMG 3086
IMG 3092
IMG 3121
IMG 3128
IMG 3140
IMG 3143
IMG 3146
IMG 3149
IMG 3151
IMG 3161
IMG 3164
IMG 3169
IMG 3172
IMG 3178
IMG 3183
IMG 3209
IMG 3212

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.