Za nami święto Naszego Miasta – „DNI MYŚLIBORZA 2022”.

Ci z Państwa, którzy byli na myśliborskim Stadionie Miejskim 10, 11  i  12 czerwca wiedzą jak wyjątkowe i pełne atrakcji było to wydarzenie – w niniejszej relacji spróbuję streścić to co w ciągu tych trzech weekendowych dni działo się na stadionie i w jego okolicach.

W piątek 10 czerwca występy artystyczne rozpoczęły się o godzinie 18. Jako pierwsi na scenie pojawili się nauczyciele i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Myśliborzu. W ich wykonaniu publiczność usłyszała pięć standardów  światowej muzyki popularnej oraz operowej. Kolejnymi scenicznymi wykonawcami były dzieci z MOKowskiego „Studia Piosenki” prowadzonego przez Pana Jacka Wirkowskiego. Absolutną rewelacją tego punktu programu była kilkuletnia Marysia z Przedszkola „Zielona Dolinka”, która tak uroczo i  brawuro zaśpiewała piosenkę „Czekolada Ach”, iż publiczność wywołała ją do bisu, mimo że bisy w tym momencie zdecydowanie nie były przewidziane.

Kilka minut przed koncertem pierwszej Gwiazdy „DNI MYŚLIBORZA 2022” uroczystego otwarcia tego wydarzenia dokonali – Burmistrz Piotr Sobolewski, zastępca Burmistrza Przemysław Klityński, Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Antczak oraz Dyrektor Myśliborskiego Ośrodka Kultury Dorota Wolanin.

Punktualnie o dziewiętnastej na scenie pojawił się Don Vasyl z  siedmioosobowym zespołem. Ten wybitny artysta promujący od lat muzykę i kulturę romską rozgrzał myśliborską publiczność do tego stopnia, iż pod sceną pojawiły się pierwsze taneczne pary.

Cleo jest obecnie jedną z najpopularniejszych wokalistek w Polsce, możemy śledzić jej błyskotliwą karierę w telewizji, radiu i internecie.

I to właśnie ona wystąpiła po Don Vasylu. Wspaniały, czysty wokal i  świetna muzyka towarzyszącej grupy – tak najkrócej można opisać ten punkt programu święta naszego miasta.

Na zakończenie tego dnia (a właściwie nocy) wszyscy uczestnicy „DNI MYŚLIBORZA 2022” mieli okazję do wspólnej zabawy w rytm przebojów miksowanych przez żywiołową D.J. „Dżizę”

Sobota 11 czerwca” wystartowała „Strefą Zakręconych Rowerów”. Podczas tego sportowo-rozrywkowego wydarzenia dzieci i młodzież miała okazję wykazać się sprawnością fizyczną; było przy tym wiele śmiechu i radości. A wszystko to dzięki Panu Jonaszowi Pakulskiemu – głównemu organizatorowi tych rowerowych „szaleństw”.

Pan Jonasz jest świetnym, niezwykle utalentowanym akrobatą rowerowym, uczestnikiem X jubileuszowej edycji programu „Mam Talent”.

Sobotnie występy sceniczne rozpoczęły dzieci z Przedszkola „Zielona Dolinka”. Chwilę po przedszkolakach pojawiły się „Myślidorki”. Ten zespół taneczny działający przy Myśliborskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku pod kierownictwem Pani Doroty Lastowskiej-Chołocińskiej zaprezentował kilka ciekawych i  oryginalnych układów choreograficznych.

„Cheerleaderki”, czyli młode dziewczęta wykonujące dynamiczne tańce w rytmie energetycznej muzyki wystąpiły jako kolejny – bardzo atrakcyjny punkt sobotniego popołudnia. Ich kierowniczką artystyczną jest Pani Marika Ostrowska-Juźwiak.

O godzinie 17. wszyscy zgromadzeni na stadionie uczestnicy święta naszego miasta mieli okazję wysłuchać Antoniego Płaczka. Ten bardzo utalentowany młody wokalista w godzinnym recitalu zaprezentował popularne i lubiane covery muzyki pop.

O godzinie 18. rozpoczęła się kulminacja atrakcji „DNI MYŚLIBORZA 2022”. Na scenie wystąpili kolejno – Piękni i Młodzi, Sławomir, Budka Suflera oraz – na zakończenie – Endrju.

Przepiękna i przesympatyczna Magda – liderka i wokalistka Pięknych i  Młodych porwała całą publiczność do wspólnej zabawy. Zagrali, jak zwykle w ich przypadku, rewelacyjny koncert.

Sławomir z zespołem zaprezentował ogromny sceniczny profesjonalizm. Słuchając jego występu łatwo można było zrozumieć wielką popularność tego wszechstronnego artysty – aktora, wokalisty, muzyka, konferansjera i niebanalnej osobowości medialnej.

Budka Suflera – legenda polskiej muzyki rockowej w rozszerzonym składzie z Jackiem Kawalcem jako wokalistą, dała masę radości tym nieco starszym uczestnikom „DNI MYSLIBORZA”. Ten wspaniały zespół zagrał wszystkie swoje największe przeboje. Pisząc o „Budce” trzeba koniecznie wymienić ich lidera, managera, tekściarza i  perkusistę w jednej osobie – Tomasz Zeliszewski, bo o nim tutaj piszę, jest lokomotywą tej wielkiej grupy. Uczestniczył w nagrywaniu wszystkich 21 płyt studyjnych zespołu.

Natomiast Endrju nie tylko porwał dosłownie wszystkich do tańca, ale także przygotował niespodzianki dla swoich fanów. Były to pamiątki związane z żużlową drużyną Stali Gorzów – koszulki, szaliki, naklejki i  bilety na zbliżające się żużlowe Grad-Prix.

Bez fałszywej skromności, jako współorganizatorzy tego wyjątkowego wydarzenia, możemy stwierdzić, iż takiego zestawu Gwiazd podczas różnego rodzaju świąt miast, nie miała w tym roku żadna niewielka miejscowość w naszym kraju.

Sobotnie atrakcje „DNI MYŚLIBORZA 2022” zakończyły się po godzinie pierwszej w nocy.

W niedzielę 12 czerwca miejsce artystów zajęli sportowcy, a  konkretnie kolarze.

O godzinie 11. rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w  Kolarskim Kryterium Ulicznym.

W ramach tego wydarzenia sportowego wystartowali kolarze w kategoriach K3, M4, M5, M6, K2, M2 i M3.

Zwycięzcy pasjonującej kolarskiej rywalizacji otrzymali medale, dyplomy i puchary.

W niedzielę 12 czerwca o godzinie 16. Dobiegły końca wyjątkowo bogate w różnorodne atrakcje „DNI MYŚLIBORZA 2022”.

Warto w tym miejscu podkreślić, że poza częścią artystyczną i  rozrywkową bardzo licznie zgromadzeni mieszkańcy naszego miasta i jego (czasami odległych) okolic korzystali także chętnie z   oferty „Wesołego Miasteczka” oraz wielu stoisk gastronomiczno-handlowych.

„Dni Myśliborza 2022”  dofinansowano z budżetu gminy Myślibórz.

Głównymi sponsorami byli:

 • MALDROBUD Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Myślibórz
 • Beata i Maciej Najmrodzcy Firma SANBUD Myślibórz
 • BOBOQ Poland Sp. z o.o. Mirosław Graj Golenice

Dziękujemy również za wsparcie pozostałym firmom, instytucjom i osobom prywatnym:

 • Koch Furniture Sp. z o.o. Golenice,
 • Dorota i Artur Ziętal ZOZ Przychodnia Rodzinna w Myśliborzu,
 • Nadleśnictwo Myślibórz Lasy Państwowe,
 • Gospodarczy Bank Spółdzielczy Oddział w Myśliborzu,
 • „EKO – MYŚL” Spółka z o.o. Dalsze,
 • Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Myśliborzu,
 • Sklep wielobranżowy Myślibórz,
 • Ciepły Dom z o.o. Myślibórz,
 • SEC Region Sp. z o.o. Szczecin,
 • Antonina Falkowska Transport Ciężarowy Myślibórz,
 • Auto Port Renice Spółka Jawna Bogusławska,
 • „Adam Auto” Kaczmarek Adam Myślibórz,
 • Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Vima-Serwis Myślibórz,
 • Villa Adria Renata Steblewska Myślibórz,
 • Zachodniopomorska SKOK – Myslibórz,
 • GOPLAST Serafińscy sp.j. Myślibórz,
 • Gabinet Okulistyczno – Optyczny Krystyna i Janusz Włodarczyk Myślibórz,
 • PGKiM Sp. z o.o. w Myśliborzu,
 • AGRO-SYSTEM Sp. z o. o. Myślibórz,
 • Pani Wiesława Ścibiorska ,
 • Kancelaria Notarialna Karolina Anna Wolska Myślibórz,
 • Firma Norsesowicz – Artur Norsesowicz Warzywa Owoce Myślibórz,
 • PHU DOWBUD Józef Downarowicz Myślibórz,
 • PSS Społem w Myśliborzu,
 • PKS Myślibórz Sp. z o.o.
 • Abakus Biuro Rachunkowe, Zarządzanie NieruchomościamiMyślibórz,
 • Dziękujemy również: Państwowej Straży Pożarnej z Myśliborza, Ochotniczym Strażom Pożarnym z gminy Myślibórz oraz Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Myśliborzu.

Patronat Honorowy: Burmistrz Myśliborza, Rada Miejska w Myśliborzu,

Patronat Medialny: TVB24 Myślibórz,  Radio Plus Lipiany, Twoje Radio tylko Przeboje,

Oprawa Foto: Marta Szpakowska.

Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi Rogacewiczowi z Kabaretu PAKA, który jako konferansjer stwarzał w piątek wspaniałą atmosferę.

Drodzy Myśliborzanie, a także goście, którzy  zechcieliście do nas przyjechać  z całego kraju i zza granicy – dziękujemy, że byliście z nami na naszym święcie podczas tych trzech słonecznych, pełnych muzyki i radości dni.

Do zobaczenia za rok na „DNIACH MYŚLIBORZA 2023”!!!

Tekst: Jacek Włosek

Skip to content