Big Band Septet Band

MYŚLIBORSKI BIG-BAND

Septet-band

Od jego powstania minęło już dwadzieścia lat. Rozpoczynał swoją działalność w w 1995 r w 7-osobowym składzie. Dziś zespół liczy 26 osób. Przez te wszystkie lata przewinęło się przez niego blisko osiemdziesiąt osób, młodzieży myśliborskiej.
Zespół od pierwszych miesięcy swojego istnienia prezentował swój dorobek mieszkańcom Myśliborza. Reprezentował także miasto poza jego granicami, a nawet poza granicami kraju w zaprzyjaźnionym Soltau, Neuhardenbergu czy Kownie. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć:

PARA 97 – wyróżnienie
PARA 98 – laureat
PARA 00 – wyróżnienie
2004 r. – na zaproszenie Jurka Owsiaka otwiera Przystanek Woodstock w Kostrzyniu nad Odrą
2010 r. – nominacja do nagrody Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego TALENT ROKU
2010 r. – przyznanie przez Radę Miejską w Myśliborzu medalu LAUR MYŚLIBORSKI – zasłużony dla ziemi myśliborskiej
2002, 2009 i 2014 – nagranie i wydanie trzech płyt

Zespół współpracuje z: Gorzowskim Hospicjum im. św. Kamila, big-bandem z Soltau, big-bandem Goleniów big bandem z Władysławowa oraz Gorzowską Orkiestrą Dętą. Cyklicznie bierze udział w Swing festiwal i warsztatach jazzowych w Niemczech – Schwedt.

„Septet Band” to zespół młodzieżowy

działający przy Myśliborskim Ośrodku kultury. Grupa powstała w 1995 roku z inicjatywy pana Andrzeja Wachowicza, który kieruje big bandem po dzień dzisiejszy. Zespół tworzą absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Myśliborzu i choć jest ich dwa razy więcej niż wskazuje na to nazwa „Septet Band” pozostał z sentymentu przy pierwotnej nazwie zespołu.

W swoim repertuarze posiada zarówno standardy jazzowe jak i popularne utwory rozrywkowe. Zespół liczy 26 osób, swoją grą urozmaica wszelkie imprezy nie tylko na terenie miasta i gminy Myślibórz , koncertuje również w całym kraju i za granicą.

Próby zespołu odbywają się w Myśliborskim Ośrodku Kultury w każdy piątek o godz. 1900.

Skip to content